Вітємо Вас на сайті юридичної консультації Гость!
Пятница, 10.07.2020, 01:35
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS


Мапа сайту
Календар

Праздники Украины

Курси валют

відвідувачі сайту
Главная » 2013 » Март » 14 » Зміни в адміністративному судочинстві
00:50
Зміни в адміністративному судочинстві
Президент підписав Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень адміністративного судочинства" (на базі законопроекту № 8736).
Згідно із Законом, не буде підлягати розгляду адмінсудом звернення бере участь у справі особи, якщо в ньому не зазначено місце проживання або місцезнаходження (для ЮО) особи, якщо воно не підписано або неможливо встановити його авторство, а також, якщо воно містить висловлювання, які свідчать про неповагу до суду.
Встановлюється 6-місячний строк для звернення до суду з позовом для суб'єктів владних повноважень (органів влади).
Розширюється до нескінченності число способів задоволення вимог суб'єкта владних повноважень за адміністративними позовами (нині КАС містить вичерпний перелік таких способів).
Згідно із Законом, підтвердити процесуальні повноваження представника фізичної особи в адміністративному судовому процесі можна буде лише двома способами: або нотаріально засвідченої довіреністю, або довіреністю, засвідченою посадовою особою, якій "відповідно до закону надано право свідчити дорученням" (чинна ж редакція статті 58 КАС передбачає набагато ширші можливості підтвердження повноважень представників в процесі - зокрема, за допомогою довіреностей, посвідчених посадовими особами підприємств, установ і організацій, в яких довіритель працює, навчається, служить, перебуває на стаціонарному лікуванні, а також за місцем проживання (перебування)).
Законом також вводяться додаткові підстави для передачі справ з одного адміністративного суду до іншого - випадки, при яких суд, який розглядає справу, або суддя цього суду можуть бути сторонами у справі.
Вирішення питання про передачу адміністративної справи надається суду, або в порядку судового засідання, або в порядку письмового провадження (тобто без судового засідання), в той час як чинна редакція КАС передбачає виключно перший варіант. Це рішення не буде викладатися в окремому визначенні суду (крім передачі справ при ліквідації суду), йому буде надано статус документа, що не підлягає оскарженню.
Законом викладено в іншій редакції стаття 183-3 КАС - про особливості виробництва по деяких видах звернень до адмінсуду податківців. Чинна редакція передбачає порядок, при якому протягом 72 годин суд, не повідомляючи платника податків щодо засідання може прийняти рішення про припинення видаткових операцій, стягнення коштів за податковим боргом платника, про адмінарешт його майна. Нова редакція передбачає повідомлення платника про відкриття подібної справи в суді.
КАС доповнено новим розділом про відновлення втраченого судового провадження в адміністративних справах.
Закон вступить в силу на наступний день після його офіційного опублікування.
Категория: Новости страны | Просмотров: 435 | Добавил: Ruslana | Рейтинг: 0.0/0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Відео
...
офіційно